چای یکی از پر طرفدارترین نوشیدنی‌های دنیاست که در بین ایرانیان از ارزش و اهمیت خاصی برخوردار است  و می‌توان گفت که بعد از آب یکی از ارزان ترین و پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها در دنیا محسوب می‌شود که می‌تواند فواید و مضراتی داشته باشد. در ادامه به نکات مهمی در مورد مصرف چای اشاره می کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱- نوشیدن ۳ فنجان چای کم رنگ خطر زوال عقل را ۵۵ درصد کاهش می‌دهد.

۲- طبق تحقیقات صورت گرفته چای مانده در بدن تولید سم می‌کند. چای اگر بیشتر از ۱۰ دقیقه دم بکشد و تیره شود باعث سر درد و خستگی بیشتر می‌شود. این نکته را به یاد داشته باشید که چای رقیق مانند آسپرین عمل می‌کند.

۳- اگر چای را که ۱۰-۵ دقیقه دم کشیده است را می خواهید به مدت طولانی تری مثلا ۲-۱ ساعت دیگر استفاده کنید باید آن را صاف کرده و تفاله آن را جدا کنید و سپس برای مدتی نگه دارید.

۴- اگر چای بیش از ۲۴ساعت دم بکشد، تولید سم کرده و موجب مسمومیت و سرطان زایی می‌شود. لذا توصیه می‌شود از نگهداری چای در فلاسک چای خودداری کرده و برای تامین چای در سفر و پیک نیک به جای چای، آب جوش در فلاسک ریخته و به هنگام نیاز از آن چای تازه دم تهیه کرده و نوش جان کنید.

۵- چای ترش، کنترل‌کننده کلسترل خون و تنظیم‌کننده چربی خون و نوشیدنی آرامش‌بخش که سرشار از ویتامین ث است و سیستم ایمنی بدن رادر برابر سرماخوردگی قوی می‌کند و همچنین چای مفید برای دیابت که باید با مصلحش زعفران مصرف شود.

۶- پنج چای فوق العاده از جمله چای برگ سنا، چای رازیانه، چای گزنه، چای دانه کتان، چای سبز برای پیشگیری از یبوست مزمن مفید است.

۷- باید چای‌های مضر را بشناسید چراکه برای بدن اثراتی برجای می‌گذارد، از جمله این چای‌های مضر چای سرد (سنگ کلیه)، چاى غلیظ (کم خونی)، چای ناشتا (سوءهاضمه) چای مانده دیروز (سمی)، چاى داغ و سوزان (سرطان مری) و چای بلافاصله بعد از غذا (کم خونی) را منجر می شوند از این رو نباید این چای‌ها را خورد.