اگر زیاد احساس خستگی می کنید و نیاز به یک محرک برای تقویت بدن و رفع خستگی دارید ما برایتان یک پیشنهاد عالی داریم. دمنوش سیب و دارچین به خاطر رایحه ی دلنشینی که دارد بسیار آرامش بخش و برای رفع خستگی مناسب است. با این مطلب همراه شوید تا با خواص و دستور تهیه این دمنوش آشنا شوید. سیب و دارچین هرکدام به تنهایی منبعی از انواع مواد مفید برای بدن هستند و مانند یک داروخانه طبیعی برای بدن عمل می کنند. دمنوش این دو ماده در ترکیب با یکدیگر خواص معجزه آسایی در رفع خستگی دارد که در ادامه با آن آشنا می شوید.

 

خواص دمنوش سیب و دارچین

دمنوش سیب و دارچین علاوه بر خواص رفع خستگی و آرامش بخش، یک داروی قوی برای برای رفع سرما خوردگی است. همچنین این دمنوش به بهبود درد و نفخ معده و اسهال کمک می کند. این دمنوش غنی از انواع ویتامین های گروه B و منیزیم و فسفر است و به کنترل قند خون و کلسترول کمک فراوانی می کند. همچنین یک چربی سوز فوق العاده است.

طرز تهیه دمنوش سیب و دارچین

مواد مورد نیاز

# آب سیب ترش: دوسوم پیمانه

# هل: ۷ عدد

# چوب دارچین: ۴ تکه

# پودر دارچین: نصف قاشق چایخوری

# پودر زنجبیل: نصف قاشق چایخوری

روش تهیه

چوب و پودر دارچین، پودر زنجبیل و هل را در آب سیب که از قبل گرم شده (در هنگام گرم کردن آب سیب دقت کنید که اگر بیش از حد حرارت بدهید شیرینی و عطر آن از بین می رود، تا ۷۰ درجه سانتی گراد حرارت کافیست)، بریزید و به مدت ۳ دقیقه روی حرارت مستقیم اجاق بگذارید. سپس از صافی رد کرده و سرو کنید.

خواص دمنوش

دارچین: مقوی کبد و اعصاب، خونساز، افزایش دهنده گردش خون و اشتها، کاهش دهنده کلسترول خون

سیب ترش: مناسب برای بیماری های عصبی معده و از بین برنده تهوع

زنجبیل: موثرترین گیاه برای از بین بردن تهوع و بهم ریختگی مزاج، از بین برنده درد مفاصل، مقوی برای کبد و مغز

هل: مقوی معده و سیستم گوارش، آرام بخش اعصاب، خوشبوکننده دهان و مقوی برای مغز